W minionym tygodniu w godzinach popołudniowych dzielnicowi z Dolic oraz Suchania przeprowadzili na terenie gmin akcję pk. „BEZPIECZNE GMINY”. Podczas działań oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących policjanci uświadamiali także pieszych i rowerzystów, jak ważne jest dla własnego bezpieczeństwa noszenie elementów odblaskowych.

 

 

Celem zorganizowanych działań kontrolno - prewencyjnych była kontrola stanu trzeźwości kierujących poruszających się po drogach na terenie gmin Dolice, oraz Suchań. Funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów eliminując z dalszej jazdy te, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu pozostałym uczestnikom ruchu.

Podczas działań funkcjonariusze prowadzili także profilaktykę dotyczącą noszenia elementów odblaskowych.

Spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” - piesi i rowerzyści. Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez rowerzystów i pieszych powinno stać się nawykiem.

Dzieci, które poza miastem bardzo często same pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki odblask. Dzięki temu kierowca ma szansę zauważyć pieszego      z odległości umożliwiającej odpowiednią i szybką reakcję. Przyczepiony do plecaka element znacznie zwiększa bezpieczeństwo ucznia na drodze.

Dzielnicowi dokonywali także kontroli miejsc wskazanych przez mieszkańców gmin za pomocą KMZB, w których dochodzi do popełniania wykroczeń polegających między innymi na spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, zakłócaniu ładu i porządku publicznego, oraz zaśmiecaniu miejsc publicznych.

Podczas przeprowadzonych działań dzielnicowi dokonali ponad 100 kontroli pojazdów. Kilku kierujących za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.