Szybkimi krokami zbliża się termin rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. To również doskonała okazja, by przypomnieć o możliwości przekazania 1 proc. ze swoich podatków wybranemu stowarzyszenia lub organizacji pozarządowej. Powiat Stargardzki aktywnie wspiera funkcjonujące w mieście i sąsiednich gminach organizacje, zachęcając mieszkańców do takiej formy finansowego wsparcia ich działalności. Do końca kwietnia, przy okazji wypełniania rocznego zeznania PIT, jest zatem możliwość przekazania 1 proc. podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, która aktywnie działa w powiecie stargardzkim.

Zachęcając do odpisu 1 proc.  podatku na rzecz stowarzyszeń i organizacji, Powiat Stargardzki przypomina również, że stanowią one dla mieszkańców wspólny kapitał. Warto zatem poprzez przekazywanie odpisów podatkowych docenić w ten sposób zaangażowanie, pracę wolontariuszy oraz szereg ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć i projektów, realizowanych przez poszczególne stowarzyszenia.

Aby ułatwić decyzję, komu przekazać 1 proc. podatku dochodowego, zamieszczamy w formie linku załączniki, które ułatwią weryfikację. Można skorzystać więc z informacji na stronie internetowej Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego- zakładka OPP, która zawiera pełną listę podmiotów uprawnionych do 1 proc.:

https://www.niw.gov.pl/wp-content/uploads/2019/02/wykaz_opp_uprawnionych_do_otrzymania_1_proc_podatku_za_2018_rok_02_2019_p.pdf

Zamieszczamy również listę 24 organizacji oraz ich kół i jednostek terenowych, działających na obszarze powiatu stargardzkiego, uprawnionych do podatkowego odpisu z naszych zeznań PIT.

/pliki/powiatstargardzki/pliki/Wykaz%20OPP%20uprawnionych%20Powiat%202018-1.docx

Zachęcamy do zapoznania się  zarówno z referencjami Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, jak i powiatową listą organizacji pozarządowych. Podzielmy się swoim podatkiem wspierając organizacje, których obecność i aktywność są bezcenną wartością dla mieszkańców miasta i gmin powiatu.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.