Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

J

Jej próbkę mieliśmy we wczesne poniedziałkowe popołudnie, gdy pierwsza nawałnica przetoczyła się nad obszarem powiatu stargardzkiego. Do nagłego załamania pogody przyczynił się porywisty wiatr, któremu towarzyszyły przelotne ale intensywne lokalnie opady deszczu. W okolicach Grzędzic w gminie Stargard spadł również grad. To jeszcze nie koniec- należy się przygotować na wietrzną i deszczowa pogodę najbliższej nocy- z 04 na 05 marca 2019 r.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, w oparciu o komunikat Szczecińskiego Biura Prognoz IMGW ostrzega zatem mieszkańców Stargardu i gmin  powiatu stargardzkiego przed silnym wiatrem, który wiać będzie z zachodu i południowego zachodu. Miejscami porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 85 km/h. Taki stan utrzymywać się ma do wtorkowego popołudnia. Synoptycy ostrzegają też przed gwałtownymi opadami deszczu. Niewykluczone także burze.

To efekt napływu nad Polskę bardzo ciepłych mas powietrza z zachodu i południowego zachodu Europy. Po pierwszym uderzeniu wiatru, Straż Pożarna interweniowała już trzykrotnie na terenie powiatu, usuwając powalone drzewa. Biorąc pod uwagę prognozy na wieczór i noc z poniedziałku na wtorek, należy  unikać parkowania aut pod drzewami oraz przygotować się na gwałtowne porywy wiatru, usuwając zbędne rzeczy z balkonu lub sprzed domu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.