Grupa młodych aktorów, na co dzień uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima w Stargardzie, uczestniczyła w XVIII edycji Archidiecezjalnego Przeglądu Teatralnego o tematyce religijnej. Organizatorzy zaprosili do udziału w przeglądzie uczniów szkół specjalnych i stowarzyszeń dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, działających na Pomorzu Zachodnim. Patronat nad teatralnym przedsięwzięciem objął Metropolita Szczecińsko- Kamieński, Arcybiskup Andrzej Dzięga.

Na scenie Publicznej Szkoły Specjalnej Nr 25 w Szczecinie, w ramach półfinałowych eliminacji teatralnych, wystąpiło 40 aktorów ze Stargardu tworzących grupę o nazwie „Rybacy Pana”. Wysokie noty i pierwsze miejsce w eliminacjach przyznane przez jurorów, zyskał spektakl w wykonaniu uczniów stargardzkiej placówki pod hasłem: „Przychodzimy do naszej Królowej”.

Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stargardzie, mogli wystąpić dzięki temu na scenie szczecińskiego Pałacu Młodzieży, uczestnicząc w finale przeglądu. W tegorocznej edycji wzięło udział 39 zespołów teatralnych z całego regionu. Podczas finałowej gali, nagrody uczestnikom wręczała  Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska- Kulesza.

Organizatorzy przeglądu, zapraszając do udziału grupy teatralne z poszczególnych szkół, zamierzali przy pomocy scenicznego języka przypomnieć o kwestii tolerancji oraz pięknie religijnych tekstów. Forma inscenizacji teatralnych sprzyjała także propagowaniu uniwersalnych w swoim wymiarze wartości chrześcijańskich. Zaprezentowane na scenie treści dotykały także ważnej kwestii dokonywania właściwych wyborów, istotnych zwłaszcza u progu dorosłego życia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.