Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

A wszystko to w ramach ósmej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące, razem ze Stargardzkim Centrum Kultury. Znane, lubiane i popularne przeboje we własnej interpretacji zaprezentowało 27 wykonawców, wybranych wcześniej podczas konkursowych eliminacji. Wokalne zmagania na Dużej Scenie SCK dostarczyły wielu wrażeń i wzruszeń zarówno uczestnikom, jak i słuchaczom, licznie zebranym na widowni.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali: Wicestarosta  Joanna Tomczak razem z Dyrektorem II LO Andrzejem Kałużą, który przypomniał, że znajomość tekstów w innym języku bardziej otwiera na świat, chociaż muzyczne wzruszenia- niezależnie od kraju pochodzenia są te same. Młodzi wokaliści rywalizowali ze sobą  w kategoriach szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

W gronie wokalistów, występujących w grupie szkół podstawowych, serca zarówno jurorów jak i publiczności skradła Nikola Żelisko, uczennica Zespołu Szkół w Ińsku. Za brawurową i pełną ekspresji interpretację „Modlitwy”  Bułata Okudżawy, przyznano jej bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajęła Adrianna Bąk ze Szkoły Podstawowej. Legendarne „Je Taime” Lary Fabian w wykonaniu młodej wokalistki wzbudziło żywiołowe emocje widowni. Trzecie miejsce przyznano natomiast Małgorzacie Szymełymiec ze Szkoły Podstawowej w Reptowie za interpretację  „All I Want” Kodaine.           

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazała się Nailah Vitha z II LO w Stargardzie. Liryczne  „Ticet to the Moon” w jej interpretacji udowodniło, że przeboje Electric Light Orchestry cieszą się dobrym wzięciem wśród kolejnych pokoleń. Drugie miejsce przypadło Julii Chełstowskiej z II LO, która zachwyciła widownię śpiewnym, rosyjskim tekstem. Miejsce trzecie przyznano z kolei Natalii Barbarskiej z Zespołu Szkół Prywatnych w Stargardzie za wykonanie „Writing’s On The Wall” Sama Smitha.

W ocenie komisji konkursowej poziom wokalny i artystyczny wszystkich wykonawców,  budził duże wrażenie. Podobnie jak profesjonalne przygotowanie uczestników, którzy doskonale wyczuwali odcienia uczuć i emocji w miejscami trudnych, obcojęzycznych tekstach. Dzięki organizacyjnemu wyczuciu gospodarzy ósmej edycji konkursu- II LO i SCK, widzowie mieli  przedsmak udziału w festiwalu o ponadnarodowym zasięgu. Zresztą wszystko się może zdarzyć na dalszej drodze naszych wykonawców. Najlepszym tego dowodem jest sceniczna kariera laureatki Eurowizji Junior, która przygodę z muzyką rozpoczęła od udziału w przeglądach i konkursach w swoim rodzinnym mieście.