Dzielnicowi z Dobrzan wraz z policjantami stargardzkiej drogówki , oraz funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili działania pn. „Pasy”. Mundurowi oprócz sprawdzania, czy kierujący pojazdami, oraz pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa kontrolowali także stan trzeźwości, a także stan techniczny pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali prawie 100 kierujących pojazdami. Kilku z nich zostało pouczonych.

 

Przeprowadzone działania miały na celu ujawnienie, a tym samym uświadomienie kierującym jak ważne jest dla własnego bezpieczeństwa korzystanie z pasów podczas jazdy. Policjanci podczas kontroli sprawdzali także, czy kierujący wsiadają za „kółko” będąc w stanie po spożyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości bądź też po zażyciu środków odurzających. Funkcjonariusze przyglądali się również pieszym, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego.

Przeprowadzone działania przez policjantów na terenie Dobrzan miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tej akcji funkcjonariusze dokonali prawie 100 badań stanu trzeźwości kierujących nie ujawniając nieprawidłowości. Za popełnione wykroczenia kilku kierujących zostało pouczonych.

 

st asp. Krzysztof Wojsznarowicz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.