Wyjątkowo uroczystą oprawę nadano oficjalnym obchodom Dnia Flagi Rzeczypospolitej w naszym regionie. Dla najnowszej historii polskiej flagi obecny rok jest wyjątkowy, świętujemy bowiem 15- lecie uchwalenia przez Sejm święta naszych barw narodowych. Z tej okazji w uroczystościach, zorganizowanych przez Wojewodę Zachodniopomorskiego uczestniczył Premier RP Mateusz Morawiecki razem z Joachimem Brudzińskim, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji. W uroczystościach wzięła również udział Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

Podczas oficjalnych obchodów Dnia Flagi, w reprezentacyjnym holu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odsłonięto również herby wszystkich powiatów w regionie. Dokonali tego zaproszeni starostowie w obecności Premiera Mateusza Morawieckiego, Ministra Joachima Brudzińskiego, Abp. Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz posłów regionu Pomorza Zachodniego. Starosta Iwona Wiśniewska dokonała również odsłonięcia herbu Powiatu Stargardzkiego, wyeksponowanego na pierwszym piętrze  gmachu urzędu wojewódzkiego, tuż obok gabinetu wojewody.

Wcześniej premier i minister spotkali się  w Sali Rycerskiej z harcerzami, kombatantami oraz działaczami opozycji antykomunistycznej.  Zwracając się do zebranych premier przypomniał, że po latach walk Biało- Czerwona wymaga od nas, aby trzymać ją w swoim sercu. –Polskość oznacza solidarność, wolność, wielkość. Wierzę, że Polskę budują podobieństwa i różnice. Ważne jest to, żebyśmy niezależnie od tego, jak się różnimy, mieli Polskę w sercu…- podkreślił premier. Joachim Brudziński przypomniał natomiast, że polskie barwy narodowe były w sercach tych, którzy powrócili tu w 1945 r. z Syberii, czy żołnierzy walczących pod Tobrukiem i Monte Cassino. Następnie premier i minister przekazali  flagi państwowe zaproszonym gościom.

Uroczystego podniesienia flagi państwowej dokonano na wzmocnionym i wyremontowanym maszcie, zlokalizowanym na dachu urzędu wojewódzkiego. Remont masztu, połączony z wymianą systemy wciągania i mocowania flagi, przebiegał pod nadzorem konserwatora zabytku. Flaga państwowa wieńcząca gmach urzędu, decyzja Wojewody Zachodniopomorskiego będzie wyeksponowana na stałe, zgodnie zaleceniami NIK oraz Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odnośnie godnego wyeksponowania symboli państwowych przez administrację publiczną.