Policjanci Stargardzkiej drogówki podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierowcę peugota, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Oprócz wysokiego mandatu na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Od początku tego roku to już 7 przypadek na terenie naszego miasta związany z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Wczoraj funkcjonariusze stargardzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na ul. Most Kamienny w Stargardzie. Tuż po godzinie 15:00 zatrzymali do kontroli peugota, którego 38- letni kierowca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się 112 km/h.

W miejscu w którym policjanci kontrolowali prędkość niedawno doszło do tragicznego zdarzenia. Został tam potrącony pieszy, który znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niestety po kilku godzinach mężczyzna zmarł w szpitalu.

Jednym z głównych zadań realizowanych przez policjantów drogówki jest optymalne zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim jego uczestnikom. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Wobec takich kierowców policjanci wyciągają surowe konsekwencje.

 

st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz