Policjanci Stargardzkiej drogówki podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierowcę peugota, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Oprócz wysokiego mandatu na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Od początku tego roku to już 7 przypadek na terenie naszego miasta związany z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Wczoraj funkcjonariusze stargardzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na ul. Most Kamienny w Stargardzie. Tuż po godzinie 15:00 zatrzymali do kontroli peugota, którego 38- letni kierowca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się 112 km/h.

W miejscu w którym policjanci kontrolowali prędkość niedawno doszło do tragicznego zdarzenia. Został tam potrącony pieszy, który znajdował się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Niestety po kilku godzinach mężczyzna zmarł w szpitalu.

Jednym z głównych zadań realizowanych przez policjantów drogówki jest optymalne zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim jego uczestnikom. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Wobec takich kierowców policjanci wyciągają surowe konsekwencje.

 

st. asp. Krzysztof Wojsznarowicz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.