To już 16. edycja Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji Książnica Stargardzka przygotowała szereg imprez, które mają zachęcić do częstszego sięgania po książkę i czytania- nie tylko postów, zdawkowych maili czy SMS- ów. Organizatorzy „Tygodnia…” w promowaniu aktywnej i twórczej lektury, sięgają jednak po zupełnie współczesne narzędzia, opatrując kolejną edycję hasłem: #biblioteka . Kryją się za nim zbiory i ludzie, a także wydarzenia, spotkania, imprezy i konkursy. Wszystko w dniach od 8  do 15 maja.

Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych – czytamy na stronie głównej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Z tej właśnie okazji Książnica Stargardzka przygotowała w „Tygodniu Bibliotek” mnóstwo niespodzianek- dla najmłodszych, młodych, starszych i całkiem dorosłych. Preludium stargardzkiego „Tygodnia…” miało miejsce już we wtorek 7 maja. W Dziale Dziecięco-Młodzieżowym podczas warsztatów, każdy mógł samodzielnie wykonać zakładki do książki.

Warsztaty „Moja książkowa zakładka” będą prowadzone codziennie. Zachęcamy rodziców, ale też grupy szkolne i przedszkolne do odwiedzenia Książnicy.  Bibliotekarki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Marianowie i ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie, wspólnie wykonały plakat o tematyce związanej z biblioteką i czytaniem książek.

A od 8 do 15 maja na każdego w Książnicy czeka coś miłego, niezwykłego i smacznego. Pierwsze sto osób, które wypożyczy książki otrzyma pysznego rogala z cytatem. W piątek 10 maja, Książnica  zaprosi też do nietypowej „Czytelni pod drzewami”, w której będzie można poleżeć na leżaku, poczytać ulubione książki, świeże gazety, a także zjeść ciastko, napić się soku lub dla odprężenia… poskakać na skakance.

W czwartek 9 maja w Dziale Pedagogicznym, psycholog przeprowadzi bezpłatne testy osobowościowe, na inteligencję, a także zawodowe. Tego dnia bibliotekarze nieodpłatnie wykonają również zestawienie bibliograficzne na tematy z zakresu nauk społecznych. W tegoroczny Tydzień Bibliotek wpisany został również Dzień Pionierów. Niedziela na Rynku Staromiejskim upłynie dla mieszkańców z zabawami i konkursami przygotowanymi między innymi przez pracowników Książnicy Stargardzkiej.