Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Są blisko chorych i cierpiących przez całą dobę. Bez ich udziału oraz aktywnej i cichej obecności przy łóżku chorego, trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jakiejkolwiek placówki Służby Zdrowia. Niosą ulgę w cierpieniu, pociechę i ukojenie. Potrafią również podtrzymać nadzieję ofiarując to, co najcenniejsze: wrażliwość i empatię wobec człowieka doświadczonego cierpieniem. W dniu święta pielęgniarek, który przypada 12 maja, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem ze Współpracownikami, przekazuje słowa najserdeczniejszych życzeń wobec wszystkich zatrudnionych w tym wyjątkowym zawodzie, który oprócz profesjonalnego podejścia wymaga wyczucia, delikatności oraz otwarcia na drugiego człowieka.

Starosta Stargardzki życzy więc pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym najpierw siły oraz wytrwałości na tej trudnej drodze. Aby na co dzień otoczone szacunkiem i gotowe nieść wsparcie cierpiącym, jednocześnie miały poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy. Bowiem jej znaczenia do końca nie można ująć w zwykłym zakresie obowiązków.

Myśląc o wszystkich, którzy z oddaniem i poświęceniem czuwają przy łóżku chorego, Starosta Stargardzki życzy też, by godność zawodu pielęgniarki oraz należny mu szacunek były w centrum wszelkich działań, podejmowanych w sferze opieki zdrowotnej. Aby poczucie satysfakcji z wykonywanego zawodu miało też coraz bardziej swój wymiar finansowy...

-Z roku na rok jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju współczesnej medycyny. Cyfrowy sprzęt najnowszej generacji wypełnia sale przychodni i szpitali, usprawniając proces leczenia. Mimo to niezmienna i niezastąpiona pozostaje obecność oraz czujna gotowość naszych pielęgniarek, których serca są zawsze gotowe nieść pomoc i wsparcie w najtrudniejszych chwilach. Za tę obecność i wyczucie wobec człowieka naznaczonego cierpieniem, w imieniu mieszkańców powiatu dziękujemy Wam nie tylko w ten szczególny dzień, lecz także przez wszystkie kolejne, wypełnione trudem wielogodzinnego dyżuru- przypomina Starosta.

Niech zatem każdy kolejny dzień przynosi satysfakcję i poczucie spełnienia zwłaszcza wtedy, gdy owocem tego trudu są przywrócone zdrowie i siły, wlana na nowo nadzieja i utrzymanie wiary w godność każdego człowieka.

Z serdecznymi życzeniami oraz pozdrowieniem dla pielęgniarek, pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalu oraz innych jednostkach publicznej i prywatnej Służby Zdrowia- Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem ze Współpracownikami.