Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Blisko 89 twórców, 30 wystaw malarskich, w tym fotograficznych a także koncerty muzyczne, plenerowe warsztaty teatralne oraz wiele innych przedsięwzięć przygotowali organizatorzy kolejnej edycji Art Festiwal Stargard. Przedsięwzięcia, którego celem jest obecność różnorodnych form kultury i sztuki bezpośrednio w przestrzeni miasta. Pomysłodawczyni Art Festiwalu, malarka i artystka Bernadeta Wdzięczna chciała przenieść w ten sposób  na stargardzkie ulice artystyczny klimat Berlina oraz innych miast Europy. Organizacją i koordynacją wszystkich przedsięwzięć Art Festiwalu, dostępnych dla mieszkańców i gości w najbliższy weekend 18 i 19 maja, zajmuje się Stargardzkie Centrum Kultury.

Projektów artystycznych, tanecznych i teatralnych, gier miejskich, pokazów i  happeningów zaplanowano tak wiele, że wszystkim niezbędna okaże się specjalna mapa wydarzeń tegorocznej edycji Art Festiwalu, którą do pobrania zamieszczamy poniżej. W kalendarium  Art Festiwalu znajdziemy również projekt, objęty patronatem Powiatu Stargardzkiego. W sobotę 18 maja, w godzinach od 10.00 do 15.00 warto więc zajrzeć do Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze budynku Starostwa.

Pod intrygującym hasłem „Czasoumilacze- zabawki kreatywne w przestrzeni publicznej” , Pracownia EKOLIBER Grzegorza Gila  przygotowała w holu Starostwa interaktywną wystawę dzieł, przeznaczonych do bezpośredniego wykorzystania i przetestowania. Ekspozycja drewnianych przedmiotów nietypowych w zamyśle ma bawić, uczyć oraz inspirować. Odwiedzając Galerię im. Jerzego Wąsiewicza można popróbować swoich sił, sięgając po zabawki, gry manualne i logiczne. Do dyspozycji jest również labirynt, który ożywi rozleniwioną wyobraźnię przestrzenną.

Hol w Starostwie zostanie podzielony przy tym na trzy strefy: Instrumentarium- dźwiękowy plac zabaw. To strefa ekspozycji własnoręcznie wykonanych instrumentów muzycznych.  Dalej przejdziemy do Edukarium- nauki na wesoło, gdzie można wziąć udział w animacjach, przygotowanych z myślą o zwiedzających. W strefie trzeciej czekają natomiast gry manualne i zręcznościowe. Biorąc pod uwagę przygotowane atrakcje z udziałem interaktywnych eksponatów Pracowni EKOLIBER, warto  zaplanować wizytę w Starostwie. Dostarczy bowiem wielu przeżyć a także chwil zabawy i rozrywki,  przy okazji odkrywania kolejnych przedsięwzięć Art Festiwalu.

Do pobrania- mapa wydarzeń Art Festiwalu:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/mapa%20wydarze%C5%84%204xA4.pdf