Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Pomimo licznych apeli, surowych kar nadal na polskich drogach zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący oraz zatrzymywane są prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

W dniu wczorajszym na ul. Niepodległości w Stargardzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego jednośladem. Według wstępnych ustaleń kierujący skuterem 32- letni mężczyzna uderzył w samochód osobowy marki VW Golf, który wykonywał na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.

W Morzyczynie natomiast funkcjonariusze stargardzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości. Tuż po godzinie 22:00 zatrzymali do kontroli drogowej motocykl marki Yamaha, którego 29- letnia kierująca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszała się z prędkością 103 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Oprócz wysokiego mandatu na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

 

asp. Łukasz Więckowski