Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Stargardzcy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. To kolejne takie przypadki na terenie naszego miasta i powiatu. Stosujmy się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze stargardzkiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na ul. Most Kamienny w Stargardzie. Tuż po godzinie 09:00 zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którego 54- letni kierowca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 117 km/h.

Kolejnego kierującego policjanci WRD Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali ok. godz. 16:00 także na ul. Most Kamienny pojazdem VW Passat 36-letnia kobieta w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 111 km/h.

W minioną niedzielę natomiast funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującego pojazdem marki Kia, który na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 102 km/h.

Także w niedzielę na ul. Most Kamienny zatrzymane zostało prawo jazdy 60 – letniego kierującego pojazdem marki Nissan, który na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 114 km/h.

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a  nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze. Przypominamy także, że na ul. Most Kamienny w ubiegłym roku doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.
 

asp. Łukasz Więckowski