Pomimo policyjnych apeli nawołujących do przestrzegania prędkości i licznych komunikatów, w dalszym ciągu wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Stargardzcy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie dokonywali pomiaru prędkości na ul. Most Kamienny w Stargardzie. Tuż po godzinie 10:00 zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którego 38- letni kierowca na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 107 km/h.

Kolejnego kierującego policjanci WRD zatrzymali ok. godz. 16:00 także na ul. Most Kamienny pojazdem VW Passat 64-letni mężczyzna w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 109 km/h.

Kolejne prawo jazdy na ul. Most Kamienny zatrzymane zostało u kierującego pojazdem marki Toyota, który na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 108 km/h.

Kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o ostrożność i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Pamiętajmy, że już zakończył się rok szkolny, tym samym rozpoczęły się wzmożone wakacyjne i urlopowe wyjazdy dzieci na zorganizowany wypoczynek, a także wszystkich tych, którzy ten letni czas będą poświęcać na urlopowy wypoczynek. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.

asp. Łukasz Więckowski