Organizatorzy XV edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem, której inaugurację zaplanowano wspólnym biciem rekordu Różowej Wstążki  we wtorek 15 października na Rynku Starego Miasta, zaproszą również do Domu Kultury Kolejarza. Gościnne pomieszczenia placówki przy Szczecińskiej, będą otwarte dla stowarzyszeń i organizacji zaangażowanych w walkę z chorobami nowotworowymi przez całą środę, 16 października. Przygotowano też pulę bezpłatnych badan profilaktycznych dla kobiet i mężczyzn. Rejestracji będzie można dokonać w środę i czwartek, 16- 17 października. Warto więc skorzystać z okazji, dbając o własne zdrowie dla siebie i bliskich, do czego gorąco zachęca Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

Łącznie 140 badań urologicznych dla kobiet i mężczyzn przeprowadzi szpital w Stargardzie, włączając się aktywnie do obchodów Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Przygotowano także 50 badań mammograficznych dla kobiet w przedziale wiekowym 40- 49 lat oraz w wieku 70+. Zainteresowani bezpłatnym badaniem urologicznym mogą zarejestrować się codziennie w godzinach 8.00- 14.00 , dzwoniąc pod numer: 533 367 039. Badania zaplanowano w dniach: 8, 10 i 23 listopada w szpitalnej poradni urologicznej. Na pierwsze piętro poradni dostać się można wejściem „K 25”.

Natomiast na bezpłatne badania mammograficzne zarejestrować się można 16 i 17 października. W tych dniach Pracownia Mammografii przyjmuje telefoniczne zgłoszenia pod nr.: 91 578 92 88, w godzinach 8.00.- 12.00. Badania przeprowadzane będą w poradni, zlokalizowanej na I piętrze budynku szpitala, wejście „A 27”. Pula bezpłatnych 50 badan dotyczy kobiet w wieku 40- 49 i 70+. Z kolei bez limitu mammografii poddać się mogą pacjentki w przedziale wiekowym 50- 69 lat, o czym przypominają organizatorzy Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

W imieniu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej zapraszamy więc zarówno kobiety, jak i mężczyzn do zarejestrowania się i skorzystania z badań. Warto bowiem  nie zwlekać, dając sobie szansę kolejnych lat w  dobrej kondycji- zgodnie z własnym rytmem  życia.