Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Do zachowania podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w niebanalny sposób zachęcali przedszkolaków z Dzwonowa dzielnicowi posterunku Policji w Dobrzanach. Podopieczni placówki prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, przyjęły niecodziennych gości z wielką radością. W pełnym skupieniu i z uwagą słuchali też o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz niebezpieczeństwach, jakie niesie brak uwagi, roztargnienie czy urządzanie w pobliżu drogi placu zabaw.

Najmłodsi słuchacze z dużym i radosnym zaskoczeniem przyjęli najpierw przeznaczony specjalnie do ćwiczeń, rozwijany model przejścia dla pieszych, który w sprzyjających warunkach przedszkolnej sali umożliwiał praktyczną naukę przechodzenia przez pasy. Dzielnicowi w formie zabawy przypomnieli w ten sposób podstawowe reguły bezpiecznego pokonywania przejścia dla pieszych. Mówili też przy okazji o konieczności podróżowania najmłodszych w specjalnie dostosowanych fotelikach samochodowych.

Prowadzący spotkanie zachęcali również przedszkolaków do noszenia odblasków na kurtce, torbie i plecaku- szczególnie o tej porze roku, kiedy zapadające szybko ciemności utrudniają widoczność. Nie zabrakło również wątku prawidłowego zachowania dzieci wobec obcych. Był też czas na prezentację w przystępny sposób zawodu policjanta. Goście podopiecznych przedszkola w Dzwonowie rozmawiali m.in. o zakresie obowiązków dzielnicowego, a także umundurowaniu i wyposażeniu funkcjonariuszy.

Wizytę u przedszkolaków policjanci zaliczają więc do udanych. Mają też nadzieję, że przekazane informacje okażą się przydatne najmłodszym mieszkańcom Dzwonowa, położonego przy obciążonym ruchem  i pełnym ostrych łuków odcinku krajowej „20”.