Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

„Ukraina w wyszywance” to hasło niecodziennej wystawy fotografii, której wernisaż zaplanowano w środę 27 listopada w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza w siedzibie Starostwa. Do udziału w prezentacji prac, których ekspozycję zaplanowano na kwadrans przed dziesiątą,  zaprasza Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Wyjątkowe zdjęcia prezentujące bogactwo ukraińskiego stroju ludowego, powstały w ramach projektu ETHNO FASHION by Potlova. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest znana ukraińska stylistka, Kateryna Potlova.

Czeka nas zatem niecodzienne wydarzenie, ukazujące piękno i tradycje Ukrainy w kontekście modowej stylizacji. Autorka fotografii, Maryna Kovalenko do udziału w sesji zaprosiła znane Ukrainki: dziennikarki, bizneswoman, gwiazdy sportu… Celem projektu miało być ukazanie piękna, siły, niezależności oraz patriotyzmu współczesnych ukraińskich kobiet. Przy czym współczesność umiejętnie połączono tu z tradycją. Dzięki strojom prezentowanym na zdjęciach, odwiedzający wystawę będą też mogli poznać zróżnicowane w swej kulturze i klimacie regiony Ukrainy. Łączy je natomiast wspólny element, jakim jest haft- stanowiący jeden z ukraińskich kodów kulturowych.

Zdjęcia, które zobaczymy w galerii Starostwa, publikowano w kalendarzach.  Dochód z ich zasilał fundusz wsparcia rodzin ukraińskich żołnierzy, walczących z rosyjskimi separatystami w Donbasie. Więcej szczegółów odnośnie projektu poznamy na profilu stargardzkiego Koła Związku Ukraińców w Polsce:

https://www.facebook.com/events/559039131335795/?notif_t=event_aggregate¬if_id=1574663425096698

W imieniu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej zapraszamy więc do obejrzenia „Ukrainy w wyszywance”- już od środy na parterze Starostwa przy Skarbowej. Doświadczenie subtelnego piękna, urody i uroku- gwarantowane...