Niekorzystne warunki pogodowe powodem przesunięcia terminu zakończenia przebudowy odcinka ul. Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Miejscami dość intensywne opady deszczu utrudniają ekipom budowlanym firmy STRABAG układanie nowej nawierzchni jezdni, w ramach ostatniego etapu inwestycji. Z tego powodu zapadła decyzja o przesunięciu terminu zakończenia przebudowy, z 2 na 9 grudnia 2019 r. Przebudowanym odcinkiem ul. Pierwszej Brygady będzie więc można płynnie przejechać dopiero od przyszłego poniedziałku, 9 grudnia.

 

Załamanie pogody pokrzyżowało plany Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawcy przebudowy ulicy Pierwszej Brygady. Deszcz padający w ostatnich dniach utrudnił i wydłużył układanie nowej nawierzchni asfaltowej, zgodnie z założoną specyfikacją techniczną inwestycji. Z tego powodu przesunięto termin zakończenia przebudowy odcinka drogi na przyszły poniedziałek, 9 grudnia. Zarządca drogi zakładał wcześniej, że ulica po przebudowie zostanie w pełni otwarta dla ruchu od najbliższego poniedziałku.

Prace budowlane związane z układaniem tzw. warstwy ścieralnej dobiegły końca w piątek, 29 listopada. Po wykonaniu tego etapu robót, zostanie wprowadzony ruch w obu kierunkach ul. Pierwszej Brygady- od wiaduktu PKP do skrzyżowania z Ceglaną. Na odcinku krzyżówki z ul. Ceglaną dalej obowiązuje jeden kierunek ruchu- w stronę ul. Szczecińskiej. Utrudnienia potrwają do piątku, 6 grudnia. Natomiast od soboty 7 grudnia, ruch dwukierunkowy zostanie wprowadzony na całym odcinku Pierwszej Brygady.

Po ułożeniu warstwy ścieralnej, do wykonania pozostanie chodnik o nawierzchni bitumicznej oraz zjazdy do posesji. Ekipy STRABAGU- u dokończą również remont nawierzchni skrzyżowań Pierwszej Brygady z ul. Partyzantów, i Obrońców Westerplatte. Ułożą też nowy chodnik na wysokości placu Zgody.

Przesunięcie terminu oznacza, że trwająca nadal inwestycja zbiegnie się jednak z zamknięciem wiaduktu kolejowego nad ul. Wyszyńskiego, zaplanowanym w najbliższy poniedziałek 2 grudnia. Od wtorku kierowców i mieszkańców mogą czekać więc spore utrudnienia.