Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędziło ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego jak co roku czuwali stargardzcy policjanci, którzy zwracali baczną uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami.

Podczas minionego weekendu stargardzcy mundurowi zatrzymali 6 osób, które kierowały samochodem będąc pod działaniem alkoholu lub innego środka działającego podobnie do alkoholu.

Pierwszym zatrzymanym w miniony piątek tuż po godzinie 13:00 był kierowca Nissana, który jak się okazało nigdy nie posiadał prawa jazdy. Podczas kontroli 38- latek nerwowo się zachowywał. Policjanci ujawnili przy nim woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który został przebadany i zabezpieczony. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ten kierował będąc pod wpływem amfetaminy. Kierującemu pobrano również krew do badań. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Drugim zatrzymanym kierującym był 38- letni mieszkaniec Stargardu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Wykonany przez policjantów test na zawartość środków działających podobnie do alkoholu wykazał, że kierowca skody jest pod działaniem amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do badań, oraz zatrzymano prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Trzecim zatrzymanym kierującym, który stracił prawo jazdy był 36- letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna został zatrzymany przez postronnych świadków, którzy zajechali mu drogę na parkingu jednego ze sklepów na ul. Gdańskiej, a następnie uniemożliwili dalszą jazdę. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że kierowca golfa jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Kolejnym zatrzymanym tym razem na ul. Aleja Żołnierza w Stargardzie tuż po przed godz. 1 w nocy, był kierowca VW Passata. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 47- latka obecność amfetaminy. Mężczyźnie pobrano krew do badań. O karze zadecyduje sąd.

Za kierowanie będąc w stanie po użyciu alkoholu odpowie także kierujący Kia, który zatrzymany został do kontroli w niedzielę na ul. Szczecińskiej w Morzyczynie tuż przed godz. 09:00. Badanie wykazało, że 19 latek prowadzi pojazd mając w organizmie ponad 0,24 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Także w niedzielę tuż po godzinie 18 zostaliśmy wezwani do zdarzenia przy jednym z bloków na Osiedlu Zachód. Będący na miejscu policjanci w rozmowie ze świadkiem ustalili, że mężczyzna wsiadł do opla i ruszając uderzył w zaparkowany inny pojazd. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 42- latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za przestępstwo którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu, czy środka działającego podobnie do alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego.

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz