Ostrzeżenie drugiego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla Pomorza Zachodniego. W nocy z niedzieli na poniedziałek (8- 9 lutego) należy spodziewać się silnego wiatru, w porywach osiągającego prędkość nawet do 80- 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje także w powiecie stargardzkim. Wiatr wiejący z zachodu i południowego-zachodu, będzie przybierał na sile już od niedzielnego wieczoru.

 

Alerty drugiego stopnia IMGW obowiązują w siedmiu województwach, w tym na Pomorzu Zachodnim. Należy liczyć się z tym, że porywy wiatru mogą spowodować straty materialne oraz utrudnić komunikację na drogach. Pogodowy alert zachowuje ważność do poniedziałku 9 lutego.

W związku ze wzmagającym się wiatrem zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Warto zabezpieczyć okna i usunąć z balkonów przedmioty, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu. Należy też liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi, spowodowanymi zwłaszcza przez powalone drzewa oraz uszkodzeniem sieci energetycznych. Kierowcy powinni natomiast unikać parkowania pod drzewami oraz w pobliżu tablic reklamowych. Południowo- zachodni wiatr powinien osłabnąć najdalej we wtorek lub środę.