Ekipy STRABAG- u  od poniedziałku rozpoczynają prace budowlane na odcinku ul. M. Konopnickiej. To drugi etap przebudowy odcinka drogi powiatowej w Śródmieściu Stargardu. Na czas trwania inwestycji obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

 

Po zakończonej przebudowie ul. Pierwszej Brygady, prace obejmą teraz ul. M. Konopnickiej- od skrzyżowania z Dworcową do J. Piłsudskiego. Wykonawca zakłada, że potrwają one do końca maja.

W trakcie prowadzonych robót obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy- od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do krzyżówki z Dworcową.  Zakres przebudowy ul. M. Konopnickiej przewiduje m.in. remont jezdni i chodników oraz montaż sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Dworcowej. Końcowy etap inwestycji zakłada wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego ulic Pierwszej Brygady i M. Konopnickiej, oraz włączenie nowej sygnalizacji świetlnej po obu stronach wiaduktu: na skrzyżowaniach Pierwszej Brygady z Towarową i M. Konopnickiej z ul. Dworcową. Zarząd Dróg Powiatowych w imieniu wykonawcy  przypomina o zachowaniu ostrożności, oraz dostosowaniu się do tymczasowego oznakowania.