Na podstawie par. 10 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy  informuje, że w okresie od 20 marca 2020 r. odwołania Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie będzie pracował w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.

Jednocześnie, na mocy rozporządzenia, świadczyć będzie wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom- tj. zapewniał ubezpieczenie zdrowotne i wypłacał świadczenia pieniężne (na dotychczasowych zasadach - poprzez autowypłatę w banku i przelewy na konto).

Pozostała działalność zostaje zawieszona.

Wszystkie złożone dotychczas wnioski zostaną rozpatrzone, a ich realizacja nastąpi po okresie odwołania epidemii.

PUP Stargard przypomina również o możliwości rejestracji drogą elektroniczną, poprzez wniesienie wniosku za pośrednictwem konta: http://www.praca.gov.pl  z wykorzystaniem podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego.

Dostępny jest także kontakt za pośrednictwem poczty mailowej: http://urząTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. strony http://www.stargard.praca.gov.pl lub platformy elektronicznej obsługi ePUAP. Na stronie internetowej  urzędu dostępne są też  telefony kontaktowe do poszczególnych działów pośrednictwa pracy.