Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

W teatrze letnim w parku Chrobrego w minioną niedzielę odbyły się koncerty plenerowe w ramach COOLturalnych wakacji w Stargardzkie, których organizatorem jest Stargardzkie Centrum Kultury. Oprócz występów podczas imprezy można było porozmawiać ze stargardzkimi policjantami, którzy promując zawód policjanta odpowiadali na pytania mieszkańców. Występom towarzyszył komisarz INEK, oraz niezawodny pies ERGO wraz ze swoim przewodnikiem.

 

 

 

Impreza odbywała się na terenie amfiteatru w parku Chrobrego na której występowali utalentowani młodzi muzycy ze Stargardu grający na co dzień na różnych instrumentach.

Podczas koncertów można było porozmawiać z policjantami, którzy na co dzień pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie na temat naszej służby. Impreza plenerowa była także okazją do promocji zawodu policjanta. Dużym powodzeniem cieszył się policyjny pies ERGO oraz komisarz INEK, z którymi można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

INEK to maskotka orła, która ma postać „Policjanta Ruchu Drogowego”. Zakupiona została przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie przy współpracy z WORD w Szczecinie w 2017 roku. Otrzymał imię komisarz INEK dzięki rozstrzygniętemu konkursowi. Jego służba w stargardzkiej Policji związana jest z działaniami profilaktycznymi.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz