Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Na czas pandemii pracownia informatyczna Zespołu Szkół Nr 5 przeszła metamorfozę, skupiając się na produkcji elementów przyłbic i środków ochrony przy użyciu profesjonalnych drukarek 3D. Dzięki prowadzonej od kilku tygodni produkcji w warunkach epidemii, z usług pracowni stargardzkiej „Piątki” korzystają pracownicy szpitala, instytucji podległych powiatowi oraz osoby, walczące na pierwszej linii frontu walki z pandemią.

Nauczyciele pracowni nie zwalniają tempa, biorąc pod uwagę utrzymujący się dość wysoki dobowy przyrost zachorowań.  Drukują więc nadal elementy przyłbic, które skutecznie chronią przed zakażeniem górne drogi oddechowe. Gotowe produkty stanowiące niezbędny element wyposażenia sprzętu ochronnego, trafiły tym razem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Przekazała je Jolanta Kawszyn, dyrektor ZS 5 na ręce komendanta powiatowego straży Łukasza Stefańskiego.

Przyłbice i gogle z elementami wydrukowanymi w Pracowni Informatycznej, znalazły się już na wyposażeniu szpitala w Stargardzie. Skorzystała także kadra i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Dolicach oraz pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Tworzywa do produkcji dostarcza współpracujące ze szkołą goleniowska spółka- Centrum Modelowania Przestrzennego.

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie w warunkach pandemii, pracownia drukarek 3D w stargardzkiej „Piątce”  gotowa jest do  druku kolejnych partii sprzętu.