Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci Posterunku Policji w Suchaniu wraz z funkcjonariuszami stargardzkiej drogówki na terenie gminy Suchań przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne. Oprócz kontroli trzeźwości kierujących mundurowi baczną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych.

Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących poruszających się po drogach na terenie gminy, stan techniczny pojazdów eliminując z dalszej jazdy te, których stan zagrażał bezpieczeństwu pozostałym uczestnikom ruchu.

Dzielnicowi dokonywali także kontroli miejsc wskazanych przez mieszkańców gminy Suchań za pomocą KMZB, w których dochodzi do popełniania wykroczeń polegających między innymi na spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, zakłócaniu ładu i porządku publicznego, oraz zaśmiecaniu miejsc publicznych.

Podczas przeprowadzonych działań mundurowi dokonali kontroli stanu trzeźwości kilkudziesięciu kierujących nie ujawniając nieprawidłowości. Wspólne działania są pozytywnie odbierane przez mieszkańców gmin. Celem takich akcji jest zapewnienie ładu i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na podległym terenie.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz