Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Stargardzcy policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ciągu ostatnich dwóch dni wyeliminowali z jazdy po drogach naszego powiatu trzech nietrzeźwych kierujących, jednego, który prowadził pojazd po narkotykach oraz dwóch przekraczających prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pomimo wielu apeli nadal ujawniani są kierujący, którzy swoim zachowaniem i lekceważeniem przepisów stwarzają realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci stargardzkiej drogówki podczas służby na terenie naszego miasta jadąc ul. Staszica zauważyli volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu przyśpieszył i z dużą prędkością jechał w kierunku ul. Czarnieckiego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca zjechał na parking a następnie szybko zamienił się miejscami z pasażerką golfa. Podczas kontroli 37 latek unikał kontaktu wzrokowego, trzęsły mu się ręce i nerwowo się zachowywał. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierował będąc pod wpływem działania marihuany. Ponadto wyszło na jaw, że kilka dni wcześniej stracił prawo jazdy za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do kolejnego zatrzymania doszło na Alei Żołnierza w Stargardzie. Uwagę mundurowych stargardzkiej drogówki zwrócił kierowca astry. Przeprowadzone badanie podczas kontroli wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu 59- latka. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał wytłumaczyć przed sądem.

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Dolic. W Kolinie przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kierowcy opla 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. W Rzeplinie natomiast badanie motorowerzysty wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj za przestępstwo którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

Policjanci ze stargardzkiej grupy SPEED zatrzymali także dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h. Kierująca oplem wjeżdżając do Szczecina poruszała się z prędkością 105 km/h, a kierowca peugota 106 km/h. Oboje stracili prawo jazdy. Zostali ukarani mandatem oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym kierowanie po alkoholu, narkotykach i nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz