Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Policjanci stargardzkiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali łącznie 8 kierujących, którzy zlekceważyli obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Trzech kierujących po zażyciu narkotyków, 2 po alkoholu oraz 3, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

Podczas codziennej służby mundurowi kontrolują pojazdy eliminując tym samym z dalszej jazdy nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko w miniony weekend stargardzcy funkcjonariusze zatrzymali trzech kierujących, którzy kierowali autem po zażyciu środków odurzających, w tym marihuany i amfetaminy. Ponadto w ręce policjantów „wpadło” dwóch kierujących po alkoholu. Był to kierowca skody u którego badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, oraz kierujący motorowerem, którego wynik wskazał blisko 3 promile.

Policjanci z grupy „SPEED” podczas weekendu zatrzymali także 3 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość. Na ul. Szosa Stargardzka kierujący motocyklem poruszał się z prędkością 103 km/h, kierowca mercedesa 113, a kierująca oplem 103 km/h. Cała trójka straciła prawa jazdy. Oprócz 500,- złotowego mandatu na ich konto trafiło 10 punktów.

Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli, srogich kar nadal spotykamy się z lekceważeniem obowiązujących przepisów i narażaniem na niebezpieczeństwo wszystkich korzystających z dróg. Kierowcy, którzy kierowali po narkotykach oraz po alkoholu za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz