Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Wczoraj na terenie naszego powiatu czterech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Policjanci stargardzkiej drogówki wchodzący w skład grupy „SPEED” regularnie dokonują pomiaru prędkości na drogach naszego powiatu. W ich pracy codziennością jest eliminowanie z ruchu kierowców, którzy w sposób ewidentny zagrażają bezpieczeństwu.

Tylko wczoraj swoje prawo jazdy straciło 4 kierujących. Dwóch z nich w miejscowości Kolin na terenie gminy Dolice poruszali się z prędkością 109 i 103 km/h. Kolejnych dwóch w Stargardzie.

Przypominamy, że prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Przekroczenie w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymywaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Dla wielu osób jest to bardzo dotkliwa kara. Czasami konsekwencją jest utrata pracy. W najlepszym przypadku jedyną niedogodnością jest konieczność skorzystania z innego środka transportu.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz