Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

 

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Stargardzie, w ciągu ostatniej doby odnotowano 20 kolejnych przypadków zakażenia. Biorąc pod uwagę dane od początku trwania epidemii, na terenie powiatu stargardzkiego zakażenie SARS- CoV- 2 potwierdzono u 183 osób.

Do 509 wzrosła natomiast liczba osób objętych kwarantanną. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 314 mieszkańców powiatu. Według zestawienia 91 osób pokonało koronawirusa.

Na Pomorzu Zachodnim, według stanu na piątek 9 października, liczba aktywnych zakażeń wynosi 1181. Odnotowano przy tym 38 zgonów. Wyzdrowiało 1428 osób.

Przypominamy, że od soboty 10 października na terenie całego kraju obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek- zarówno na ulicach, jak i w miejscach publicznych. Obowiązują również kolejne obostrzenia, dotyczące lokali gastronomicznych, imprez i zgromadzeń. O nowych zasadach bezpieczeństwa więcej można dowiedzieć się na stronie |Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie, Głównej Inspekcji Sanitarnej i Ministerstwa Zdrowia.

Na terenie całego kraju odnotowano dziś 4739 nowych zakażeń.