Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Ostatni przed świętami weekend marca upłynął policjantom Komendy Powiatowej w Stargardzie pod znakiem intensywnych działań prewencyjnych na drogach miasta i powiatu. Podczas akcji z udziałem specjalnej grupy „SPEED”, zwracano szczególną uwagę na kierowców łamiących przepisy kodeksu ruchu drogowego. „Szczególnymi względami” cieszyli się także ci, którzy mając zbyt ciężką nogę nagminnie przekraczali prędkość.

 

Blisko 80 stwierdzonych wykroczeń drogowych i pięciu kierujących na podwójnym gazie- to bilans weekendowych działań Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji na drogach miasta i powiatu. Spośród stwierdzonych wykroczeń prawie połowa z nich dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Inni słono zapłacą, przyłapani na nieprawidłowym wyprzedzaniu czy nieustąpieniu pierwszeństwa na drodze. Rozpoczęta w miniony piątek policyjna akcja na drogach powiatu trwała do poniedziałku.

W przyjętym bilansie wykroczeń drogowych, obok ośmiu niegroźnych kolizji drogowych, niechlubną pozycję zajmuje także pięciu nietrzeźwych kierujących, którzy prowadząc auto po alkoholu zagrażali bezpośrednio innym kierowcom, za co odpowiedzą teraz przed sądem.

Weekendowa akcja zakończyła się również zatrzymaniem czterech sprawców przestępstw kryminalnych oraz sześciu za posiadanie i handel narkotykami. W sumie interweniowano 203 razy, zatrzymując „przy okazji” jedną poszukiwaną osobę.

Mimo dodatkowych obowiązków doby pandemii związanych m.in. z koniecznością kontroli osób przebywających w izolacji oraz kwarantannie, stargardzcy policjanci zamierzają kontynuować tego typu akcje- szczególnie w tygodniu poprzedzającym Święta- na drogach i w poszczególnych miejscowościach powiatu, kierując się głównie wskazaniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Na zdjęciu: Radiowozy stargardzkiej policji oraz specjalnej grupy "SPEED" podczas weekendowej akcji.