Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Mimo utrzymujących się ograniczeń stanu epidemii, szczeciński Oddział NFZ przypomina o konieczności profilaktyki, której celem jest zapobieganie przypadkom nowotworów piersi. Zachęca również kobiety do skorzystania z bezpłatnych badań w mammobusie. To okazja do profilaktycznych badań szczególnie dla kobiet w wieku 50- 69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Warto zatem skorzystać z oferty bezpłatnych badań profilaktycznych.

Zgodnie z kwietniowym harmonogramem przyjętym przez szczeciński Oddział NFZ, mammobus zawita do Stargardu  dwukrotnie. Pierwsze bezpłatne badania już w poświątecznym tygodniu, kiedy mobilna pracownia mammograficzna zaparkuje w środę 7 kwietnia 2021 na Osiedlu Zachód 17a, przy budynku przychodni.  Badania prowadzone będą w godzinach 9.00.- 17.00.

Przyjazd mammobusu zaplanowano też w kolejną środę,  14 kwietnia.  Tym razem pojazd zaparkuje przy pl. Wolności, przyjmując do badań w godzinach 9.00.- 12.00.

Badanie mammograficzne obejmuje wykonanie dwóch zdjęć. Wynik powinien być znany w ciągu 15 dni roboczych od daty badania. W przypadku wykonania dodatkowych badań, lekarz kieruje pacjentkę do etapu tzw. pogłębionej diagnostyki, informując o miejscu wykonania dalszych badań.

To dobra okazja, by zadbać o siebie na wiosnę- także z myślą o swoich bliskich.

Na zdjęciu: widok ogólny mobilnej pracowni mammograficznej.