Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Gruntowna przebudowa magistrali kolejowej E- 59 z Poznania do stacji Szczecin Dąbie wiąże się nie tylko z utrudnieniami dla pasażerów pociągów PKP InterCity i Polregio. Dodatkowe utrudnienia czekają również kierowców oraz mieszkańców Grzędzic i Reptowa. W obu miejscowościach konsekwencją toczących się prac budowlanych przy magistrali będzie zamknięcie  przejazdów kolejowych. W przypadku Grzędzic oznacza to dość duże komplikacje w codzienny ruchu oraz konieczność objazdu przez miejscowość Żarowo.

Przejazd w Grzędzicach zamknięty zostanie dla ruchu w poświąteczny wtorek, 6 kwietnia. Zmiany w organizacji ruchu na stacji Reptowo wprowadzono nieco wcześniej, zamykając możliwość przejazdu od strony Cisewa już 30 marca.

W związku z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego w Grzędzicach, od wtorku kierowcy muszą korzystać z objazdu przez miejscowość Żarowo. Zmiany w kursowaniu autobusów przez Grzędzice wprowadza również MPK Stargard. Od wtorku 6 kwietnia do czasu zakończenia przebudowy stacji w Grzędzicach, miejski przewoźnik uruchamia nową linię 39, która kursować będzie na trasie od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do Grzędzic przez Żarowo. Więcej szczegółów na stronie MPK Stargard poniżej:

https://mpkstargard.pl/nowa-linia-do-grzedzic/

Zmiany organizacji ruchu dla mieszkańców i kierowców wprowadzono także po zamknięciu przejazdu w Reptowie.  Dojazd do Cisewa z Kobylanki oraz Reptowa możliwy jest na trasie: Morzyczyn i dalej  Miedwiecko. Tutaj- na wysokości przystanku kolejowego wytyczona jest nowa droga w stronę Cisewa, wybudowana staraniem gminy i Lasów Państwowych.  Powrót do Reptowa i Kobylanki tą samą trasą- z pominięciem zamkniętego przejazdu.

Na zdjęciu: przebudowywany odcinek magistrali kolejowej Poznań Szczecin na wysokości przystanku w Grzędzicach.