Wczoraj w sali konferencyjnej stargardzkiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. To czas szczególny dla policjantek, policjantów oraz pracowników Policji. To dzień odznaczeń, awansów na wyższe stopnie i podziękowań za ciężką służbę. Dzisiejsze święto było także okazją do rozpoczęcia zbiórki nakrętek dla chorej na porażenie mózgowe Natalii, do serca, które ufundowane zostało przez stargardzkich policjantów oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KPP w Stargardzie.

 

 

 

Tegoroczne święto po raz kolejny było inne niż zwykle. Przez panującą pandemię uroczystą zbiórkę celebrowaliśmy tylko wśród kilku zaproszonych gości, policjantek, policjantów, pracowników Policji, a także osób wyróżnionych. Nie oznacza to jednak, że zapomnieliśmy o współpracujących na co dzień z nami instytucjach, do których skierowaliśmy informację o sposobie organizacji naszych uroczystości, wraz z podziękowaniami za wsparcie, dobre słowo oraz współpracę.

W uroczystości uczestniczyli poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Michał Jach, Pan Łukasz Wilkosz Wicestarosta stargardzki, Pani Irena Agata Łucka Członek Zarządu Powiatu, Pani Ewa Sowa Zastępca Prezydenta Stargardu, Pan Piotr Mync Zastępca Prezydenta Stargardu, Pan Jacek Fabisiak Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Stargardzie, Pan Robert Zięba Wiceprzewodniczący Wiceprzewodniczącego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów województwa zachodniopomorskiego, Pan Jan Podolak Przewodniczący Terenowych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzkiej, funkcjonariuszki, funkcjonariusze oraz pracownicy stargardzkiej komendy.

Uroczystą zbiórkę rozpoczął dowódca uroczystości podinsp. Michał Jaskulski Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie Panu insp. Robertowi Nowakowi.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia wręczył Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.

Święto Policji to czas szczególny nie tylko dla funkcjonariuszy. To święto również pracowników Policji, którzy wspomagają nasze działania. Podczas uroczystości wyróżnienia oraz okolicznościowe ryngrafy za wzorowe wykonywanie przydzielonych obowiązków otrzymały pracownice stargardzkiej komendy.

Medale oraz odznaczenia okolicznościowe nadane Uchwałą Kapituły Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego za zasługi dla zarządu otrzymało 3 funkcjonariuszy.

Z okazji jubileuszu 45- lecia klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy OPP Szczecin również odznaczenie otrzymała pracownica stargardzkiej komendy

Podczas przemówienia insp. Robert Nowak pogratulował wyników w służbie oraz złożył życzenia podległym funkcjonariuszom i ich rodzinom. Podziękował również pracownikom Policji, którzy każdego dnia wspierają pracę policjantów i wpisują się w struktury naszej służby. Podziękowania popłynęły również do Pana Łukasza Wilkosza Wicestarosty stargardzkiego oraz Pani Ewy Sowy Zastępcy Prezydenta Stargardu za udzielone wsparcie i wzorową współpracę.

 

"POMAGAMY I CHRONIMY", czy "POMAGANIE MAMY WE KRWI" – to tylko niektóre hasła, które pokazują zaangażowanie stargardzkich policjantów w należyte dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Dlatego też, chcielibyśmy dodatkowo pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują na co dzień. Stąd też pomysł na ustawienie granatowego serduszka przed budynkiem naszej komendy, które jest do dyspozycji wszystkich mieszkańców miasta, a także całego powiatu.

Naszą akcję rozpoczęliśmy od postawienia serca i zbiórki nakrętek dla Natalii, która jest pod opieką fundacji "Potrafię pomóc"

Natalia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ale jest silną i waleczną nastolatką.

Wie jak to jest znajdować się w potrzebie, dlatego z trudnością przychodzi jej odmowa pomocy drugiej osobie. Zmaga się z wieloma trudnościami, ale to pomaga jej docenić każdą chwilę i drobnostkę. Jest osobą, która stara się uśmiechać w miejscach publicznych, nawet wtedy gdy jest jej źle. Takim zachowaniem pokazuje, że życie ludzi z niepełnosprawnością nie zawiera samych ciemnych barw.

Jak sama mówi o sobie......"jestem nastolatką, która kocha życie, słuchanie muzyki oraz zwierzęta.

Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy swoja postawą i zaangażowaniem pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia oraz za udział w tej uroczystości. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapełniania „granatowego serca”, z którego uzbierane nakrętki przekazywane będą na szczytny cel, jakim jest pomoc chorym dzieciom.

Natalce życzymy dużo zdrówka i wytrwałości. Zapewniamy, że zrobimy wszystko, aby serce było zawsze pełne, a awansowanym i wyróżnionym policjantom oraz pracownikom Policji serdecznie gratulujemy !!!!

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz