Policjanci przypominają o obowiązujących ograniczeniach związanych z epidemią koronawirusa. Niestety od pewnego czasu zwiększa się liczba nowych infekcji. W związku z tym, aby zakażeń było jak najmniej wszyscy musimy zastosować się do obowiązujących przepisów. Funkcjonariusze będą sprawdzać respektowanie obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Pamiętajmy o odpowiedzialności i zaleceniach. Koronawirus nie zniknął.

 

Od dłuższego czasu epidemia zdawała się wygasać. Niestety od ponad tygodnia zaczyna zmieniać się sytuacja związana z zakażeniami koronawirusem. Mimo, iż wiele osób skorzystało ze szczepień, wciąż odnotowuje się nowe zachorowania. Pamiętajmy, że w pomieszczeniach zamkniętych: w sklepach, pociągach czy autobusach wciąż obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.

Policjanci będą reagować na lekceważące podejście do zagrożenia i przypominają wszystkim o obowiązujących zasadach. To od odpowiedzialności nas wszystkich zależy w jakim tempie będzie następować transmisja choroby. Niestety do części osób żadne argumenty nie przemawiają, dlatego jedyną skuteczną formą wyegzekwowania prawa jest wyciągnięcie poważniejszych konsekwencji takich jak mandat karny, czy skierowanie sprawy do sądu.

Policjanci będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów. Koronawirus nie zniknął, dlatego apelujemy do wszystkich o stosowanie się do obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz