W czasie minionego weekendu policjanci stargardzkiej drogówki dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zatrzymanych zostało 6 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ujawnionych zostało 160 wykroczeń. Zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących.

Każdego dnia stargardzcy policjanci realizują zadania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych.

Policjanci stargardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy „SPEED” od piątku do poniedziałkowego poranka ujawnili łącznie 160 wykroczeń. 134 z tej liczby stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości. 6 z nich to przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Pozostałe wykroczenia to między innymi przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych – 39, nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zatrzymanych zostało 4 nietrzeźwych kierujących, a także 1 osoba, która prowadziła pojazd łamiąc zakaz sądowy. Policjanci zatrzymali 7 praw jazdy, a także 15 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

W analizowanym okresie na terenie naszego powiatu doszło do 10 niegroźnych kolizji drogowych.

Rozsądna, spokojna, zgodna z przepisami prawa jazda to jedyna droga do bezpiecznego dotarcia do celu. Zróbmy wszystko, aby nadchodzący długi weekend pozostawił w nas tylko pozytywne wspomnienia. Szerokiej, bezpiecznej drogi!

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz