Za nami kolejny niemal letni weekend, który był okazją do wyjazdów i podróży. Dla stargardzkich policjantów, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu był to czas wzmożonej pracy. Podczas minionego weekendu od piątku do poniedziałkowego poranka na terenie naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Doszło do 5 niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych. Weekendy generują zawsze wzmożony ruch na drogach, co wiąże się z ryzykiem większej ilości wypadków lub kolizji.

Policjanci stargardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy „SPEED” podczas analizowanego okresu ujawnili łącznie 119 sprawców wykroczeń. Z liczby tej 86 kierujących przekroczyło dozwoloną przepisami prędkość. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Stargardzcy funkcjonariusze podczas weekendu przebadali 312 kierujących na zawartość alkoholu zatrzymując 11 nietrzeźwych kierujących, w tym 3 kierujących samochodem oraz 8 rowerzystów.

Na terenie naszego powiatu mundurowi przeprowadzili 257 interwencji, które zgłoszone zostały przez mieszkańców legitymując przy tym 353 osoby. Zatrzymanych zostało 3 sprawców przestępstw kryminalnych oraz 10 poszukiwanych osób.

Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów. Dobra pogoda nie powinna uśpić naszej czujności. Pamiętajmy o tym, że dobre warunki na drodze nie zawsze są gwarantem bezpiecznej jazdy.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz