Prawie każdego dnia stargardzcy policjanci zatrzymują sprawców przestępstw narkotykowych. To efekt skrupulatnych sprawdzeń prowadzonych podczas kontroli drogowych, legitymowań czy interwencji. W taki właśnie sposób tylko w tym tygodniu policjanci ujawnili 5 osób posiadających łącznie kilkadziesiąt gramów zakazanych środków.

 Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do użycia tego typu środków. Nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii jasno określa odpowiedzialność karną osób mających związek z przestępczością narkotykową. Kara za posiadanie narkotyków to kara pozbawienia wolności do lat 3. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz