Piękna pogoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad akwenami. Nie zapominajmy jednak, że woda nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Nie pozwólmy na to i zawsze zachowajmy rozsądek. O bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej ze Stargardu , którzy wraz z nadejściem ciepłych dni rozpoczęli kontrole na wodach i terenach przywodnych.

Podczas wakacji wielu z nas pozwala sobie na chwilę beztroski i luzu, co w szczególności nad wodą może być bardzo niebezpieczne, a nawet skończyć się tragedią. Dlatego dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorami, policjanci wraz ze strażakami kontrolują kąpieliska, obserwując zachowanie osób odpoczywających na plażach, przebywających w wodzie, a także korzystających z wodnych środków transportu.

Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich możliwości. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich musimy zadbać przede wszystkim sami. Relaksując się nad wodą, respektujmy elementarne zasady bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

 

kom. Krzysztof Wojsznarowicz