Codzienna służba stargardzkich mundurowych to dbanie nie tylko o ład i porządek publiczny na terenie naszego powiatu, ale także dbanie o bezpieczeństwo na drogach. Bezpieczeństwo mieszkańców jest wspólnym celem policji i samorządowców. Pani Stanisława Bodnar Burmistrz Suchania przekazała na ręce kierownika Posterunku Policji w Suchaniu narkotesty. Wysokiej klasy sprzęt pozwoli sprawdzić obecność narkotyków w organizmie kierowcy- przestępcy i uchroni tym samym jego potencjalne ofiary przed nieszczęśliwym wypadkiem oraz bez wątpienia wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

W dniu dzisiejszym na terenie Urzędu Miejskiego w Suchaniu odbyło się spotkanie, na którym Burmistrz Suchania Pani Stanisława Bodnar przekazała asp.szt. Arielowi Kwiecień narkotesty Drager DrugCheck 3000, które pozwolą szybko stwierdzić obecność narkotyków w organizmie i bardzo pomogą policjantom w służbie. Narkotesty najczęściej wykorzystywane są do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą samochód pod wpływem środków odurzających. Te proste urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzą obecność narkotyków w organizmie badanej osoby.

Dzięki możliwości pracy na doskonalszym sprzęcie jest możliwa dalsza poprawa skuteczności pracy policjantów tak, aby mieszkańcom żyło się spokojnie i bezpiecznie. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

mł. asp. Justyna Siwarska