Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali stargardzcy policjanci. Tym razem do odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości zostanie pociągnięty 36- latek, który kierował samochodem osobowym m-ki Honda. Mężczyzna podróżował swoim pojazdem mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto stargardzianin naruszył zakaz prowadzenia pojazdów i do tego okazał się osoba poszukiwaną. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

W dniu wczorajszym parę minut przed północą na ul. Aleja Żołnierza policjanci stargardzkiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda, którego jazda wydała się mundurowym podejrzana. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne, ponieważ kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Podczas kontroli stróże prawa ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a także jest osoba poszukiwaną przez Sąd. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Justyna Siwarska