Mundurowi stargardzkiej komendy wspólnie z przedstawicielką Stacji Sanitarni- Epidemiologicznej w Stargardzie w ramach zajęć profilaktycznych związanych z promowaniem bezpieczeństwa wśród najmłodszych odwiedzili uczestników półkolonii. Była to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku, a zwłaszcza o zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Oprócz pogadanki o bezpieczeństwie policjanci pokazali dzieciom sprzęt jakim posługują się w codziennej służbie. Był również czas na wygodne zajęcie miejsca „za kółkiem” radiowozu.

Uczestnicy półkolonii podzieleni byli na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowiły dzieci w wieku 8- 11 lat, którym policjanci wytłumaczyli podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Oprócz bezpieczeństwa nad wodą wyjaśnili dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się oraz, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Następną grupę stanowiła młodzieżą, z którą policjantka rozmawiała na tematy związane z odpowiedzialnością karną osób nieletnich, uczulała na konsekwencję spożywania alkoholu czy narkotyków. Bardzo dużą atrakcją wśród młodzieży była możliwość pokonania wyznaczonego odcinka w alkogoglach i narkogoglach. Na koniec spotkania przedstawicielka Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Stargardzie przypomniała, zarówno tym najmłodszym, jak i tym starszym, że czas wakacji nie jest okresem wolnym od dbania o własne zdrowie i higienę.

Uczestnicy półkolonii bardzo uważnie słuchali tego, co mają do powiedzenia im mundurowi dziękując za spotkanie, miłą zabawę i cenne wiadomości.

mł. asp. Justyna Siwarska