W minionym tygodniu dzielnicowi rewiru II stargardzkiej komendy, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Suchaniu oraz przedstawicielka Banku Pocztowego odwiedzili seniorów w Gminnym Domu Kultury w Suchaniu. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób starszych, a także omówione zostały metody działania oszustów.

Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami „na wnuczka, policjanta czy „blika”. Policjanci przestrzegali wszystkich będących na spotkaniu o sposobach działania oszustów, a także prawidłowego reagowania na tego typu przypadki.

Seniorze Pamiętaj! Jeśli kiedykolwiek przez telefon usłyszysz prośbę o pilną pomoc i przekazanie pieniędzy, zachowaj czujność i ostrożność. To najprawdopodobniej próba oszustwa. Natychmiast zakończ rozmowę i wybierz numer do osoby Ci najbliższej informując o tym co się stało.

 

 

Po raz kolejny apelujemy do opiekunów osób starszych! Nie bądźmy obojętni! Ostrzegajmy babcię, dziadka przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność.

mł. asp. Justyna Siwarska