Policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali 29- latka oraz 55- letnią kobietę poszukiwanych przez organy ścigania. Poszukiwani ,, wpadli’’ , gdyż na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Spostrzegawczy policjanci natychmiast zareagowali i sprawdzili ich dane w policyjnym systemie. Tego samego dnia trafili do Zakładu Karnego.

Wczoraj w godzinach popołudniowych patrol stargardzkich wodniaków wspólnie z przewodnikiem psa służbowego pełniący służbę w rejonie jeziora Miedwie zauważył 2 osoby, które z wizerunku przypomniały osoby poszukiwane. Ponadto na widok umundurowanego patrolu osoby te zaczęły się nerwowo zachowywać. Ich podejrzane zachowanie nie umknęło uwadze policjantów, którzy postanowili ich wylegitymować. Jak się okazało 29- latek oraz jego 55- letnia towarzyszka poszukiwani byli przez Sąd Rejonowy w Stargardzie na kradzieże i oszustwa, których się dopuścili. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do Zakładu Karnego.

 

 

Od dnia dzisiejszego stargardzcy policjanci prowadzą akcję pn. ,,Poszukiwany’’, która ukierunkowana jest na zatrzymanie osób ukrywających się przed organami ścigania.

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronie internetowej stargardzkiej Policji. Apelujemy do osób, które posiadają wiedzę na temat miejsca pobytu osób poszukiwanych za przestępstwa kryminalne o przekazanie informacj do KPP w Stargardzie mailowo na adres; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie pod numerami telefonów +48 47 78 29 511, +48 47 78 29 585

mł. asp. Justyna Siwarska