Do nietypowej interwencji doszło wczoraj na ul. Gdańskiej, gdzie policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali 24- latka, który kierował karawanem pogrzebowym mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy, jak co dzień pilnowali bezpieczeństwa i porządku na stargardzkich drogach. Parę minut przed północą mundurowi na ul. Gdańskiej zatrzymali do kontroli drogowej karawan pogrzebowy m-ki Mercedes, którego styl jazdy wydał się mundurowym podejrzany. Funkcjonariusze podczas interwencji od 24- latka wyczuli woń alkoholu, w związku z czym sprawdzili jego stan trzeźwości. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy, a o jego losie zdecyduje teraz sąd.

 

 

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Pomimo ciągłych apeli ze strony policji wciąż zdarzają się osoby, które kierując w stanie nietrzeźwości nie myślą o tym, jakie poważne zagrożenie powodują.

mł. asp. Justyna Siwarska