Wczoraj policjantki stargardzkiej komendy w ramach zajęć profilaktycznych związanych z promowaniem bezpieczeństwa wśród najmłodszych odwiedziły przedszkolaków z przedszkola ,,Mali artyści’’ w Stargardzie. Głównym tematem pogadanki były zasady bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu.

Na spotkaniu policjantki wyjaśniły dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomniały milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Ponadto policjantki przypomniały maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowały jak, i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.

 

Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały tego, co mają do powiedzenia im policjantki dziękując za spotkanie, miłą zabawę i cenne wiadomości.

mł. asp. Justyna Siwarska