Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli, prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą kwestię bezpieczeństwa na drodze.

Tylko w ciągu minionego weekendu stargardzcy policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy kierowali będąc w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się 47- latek, który kierował samochodem osobowym m-ki Opel mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę będzie odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy!
• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione
• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury
• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji 
zawodzi
• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni
• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie

 

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

mł. asp. Justyna Siwarska