Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Chociwlu przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny busów oraz autokarów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia osób, stan techniczny pojazdów, a także stan trzeźwości kierowców. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dowożonych transportem gminnym do szkół.

Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali, czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci sprawdzali również trzeźwość kierowców, stan techniczny busów oraz autokarów. Mundurowi podczas kontroli uwagę zwracali na zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania oraz oświetlenie.

Sprawność techniczna autobusu szkolnego nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń, dlatego policjanci zarówno w ramach własnych działań, jak i na wniosek rodziców czy dyrektorów poszczególnych szkół będą prowadzili takie kontrole.

mł. asp. Justyna Siwarska