Szeregi stargardzkich mundurowych zasilają młodzi funkcjonariusze, którzy pod okiem starszych policjantów zdobywają doświadczenie zawodowe. W ciągu zaledwie dwóch dni policjanci adaptacji zawodowej zatrzymali trzech sprawców przestępstw narkotykowych.

Przypomnijmy, od 26 września aż do 23 grudnia 2022 roku za sprawą współpracy stargardzkiej komendy z Urzędem Miejskim w Stargardzie każdego dnia służbę pełni dodatkowych 16 funkcjonariuszy, w tym 12, którzy odbywają adaptację zawodową i 4 doświadczonych z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Patrole te, głównie piesze pojawiają się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych, gdzie interwencję podejmują zarówno wobec sprawców wykroczeń, jak i przestępstw. I tak w ciągu zaledwie dwóch dni młodzi funkcjonariusze zatrzymali trzech sprawców przestępstw narkotykowych.

Pierwszy z nich to zatrzymany na ulicy Kazimierza Wielkiego w Stargardzie 24-letni mieszkaniec naszego miasta, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Kolejny amator narkotyków zatrzymany został na ulicy Słowackiego w Stargardzie. 44-letni mężczyzna posiadał przy sobie znaczną ilość środków odurzających w postaci amfetaminy. Z kolei trzeci z mężczyzn to 31-latek, również stargardzianin, który posiadał przy sobie amfetaminę.

Mundurowi zabezpieczyli zabronione substancje. Mężczyźni, którzy posiadali środki odurzające odpowiadać będą przed sądem. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska