W miniony długi weekend stargardzcy policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących, wśród których znalazł się 44-latek wyraźnie lekceważący obowiązujące prawo. Swoim zachowaniem narażał życie i zdrowie zarówno swoje, swoich pasażerów jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci  każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.

Podczas takich interwencji w miniony weekend stargardzcy policjanci zatrzymali 10 osób, które kierowały w stanie nietrzeźwości. Niechlubnego rekordzistę mundurowi zatrzymali na ulicy Hlonda w Ińsku. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu, a kontrola trzeźwości wykazała w organizmie 44- latka ponad 2,5 promila alkoholu. Kierujący, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania. Sprawy zostaną skierowane do sądu.

 

Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

mł. asp. Justyna Siwarska