Za posiadanie substancji odurzających odpowie 39- letni mieszkaniec Stargardu, który został zatrzymany przez ochronę sklepu, gdy próbował ukraść kabel do ładowarki. W czasie kontroli policjanci ujawnili przy nim woreczek z zawartością suszu roślinnego. Teraz może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że pracownik ochrony jednego z marketów zatrzymał sprawcę kradzieży. Na miejsce pojechała załoga patrolowo- interwencyjna. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Stargardu dokonał kradzieży kabla do ładowarki. Podczas interwencji nerwowe zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów. Czujni policjanci dokładnie sprawdzili mężczyznę oraz jego odzież. Policjanci ujawnili przy nim woreczek z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecuduje sąd.

 

Za kradzież sklepową mężczyzna został ukarany mandatem karnym, natomiast za posiadanie substancji odurzających może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska